ОРГАНІЗАТОРИ ПРОЕКТІВ


Олександр КОЗИНЕЦЬ
Молодий поет. Автор літературно-мистецьких проектів "ЩОДЕННИК", "ЩОДЕННИК. Re: make", літературно-екологічного проекту "ПРОдайте їсти".

"Проект "ЩОДЕННИК" передбачав колективну творчість довкола однієї концепції. Написання тривало три роки, а результатом завершення проекту стала презентація книги з однойменною назвою  

Проект - "ЩОДЕННИК. Re: make" є другою спробою колективної творчості, всеукраїнського формату і значно масштабнішим за кількістю учасників. У проекті переплелись чоловий і жіночий блок про тіло сучасних українських письменників та замальовки творчої активної молоді, яка шукає себе в літературі.


Абсолютно іншим є літературно-екологічний проект "ПРОдайте ЇСТИ", де автори здійснили сповідь продуктів. Цікаво представлені в проекті життєві історії нашого споживчого кошика. 



Сергій РУСАКОВ
Викладач,  культуролог, журналіст, есеїст, член НСЖУ, головний редактор газети "Педагогічні кадри". Автор збірок "Філософія туги" та "Келих імпульсів", координатор та упорядник проектів "ЩОДЕННИК", "ЩОДЕННИК. Re: make", "ПРОдайте ЇСТИ".


"Ідея "ЩОДЕННИКА" виникла в студентському середовищі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова в листопаді 2007 року. Проект масштабний, оскільки зміг об'єднати 63 учасників, три національні університети, шестеро сучасних українських письменників.

Проект "ЩОДЕННИК. Re: make" нам хотілося створити несхожим на перший. Тож книга буде схожою за концепцією і зовсім іншою по смисловому навантаженню частин і дизайну.

Проект "ПРОдайте ЇСТИ" спочатку планувався у рамках "VII Тижня мистецтв" в Києві в НПУ Драгоманова, однак він став міжрегіональним. Все на краще - ми знайшли ще більше цікавих авторів і створили завдяки їхнім старанням першу в Україні літературно-екологічну колективну книгу творчості.



Ірина БОЧАР
випускниця Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, стипендіат програми "ЗАВТРА.UA" (Victor Pinchuk Foundation),
куратор третьої частини проекту"ЩОДЕННИК", натхненник проекту  "ЩОДЕННИК. Re: make".

"ЩОДЕННИК" задумувався як колективна творча діяльність з визначеними наперед форматом, тематикою та умовами. Невідомим до останнього був тільки склад учасників, коло яких на кожному етапі розширювалося, а іноді - змінювалося.

Проект продемонстрував, що створити якісну літературно-мистецьку антологію можливо. Колективна творчість приносить свої "дивіденди" у вигляді значно більших результатів, аніж ті, що були попередньо визначені. Спрацьовує правило, коли обмеження стають поштовхом до більш творчого підходу й бачення поставленої організаторами проблематики.

Проект "ЩОДЕННИК. Re: make", на нашу думку, є перспективним, бо змушує митців перебувати в русі, зважуватися на нові для себе формати та літературні форми, довірятися ідеям організаторів (кураторів). Це новий виток, цікавий і безповоротний процес у розвитку сучасної літератури, свідками якого ми почасти вже є і маємо великі шанси, стати його повноправними учасниками.

Немає коментарів:

Дописати коментар